Çarşamba, Temmuz 20

Nostalji


Benim biraz eskiye antikaya tutkum vardır. Satın alması çok zor yüksek maliyetlerden dolayı ama evimizdekilere sahip çıkıyorum en azından. Orada burada görünce de durup bir bakmadan geçemiyorum. Bu dikiş makinesini de Kızlarağası Hanındaki bir terzinin atölyesinin önünde gördüm. Şu eski Singer'in başına kimler oturmuş, neler dikilmiş, kimler sevinmiş, kimler üzülmüş dikilenlerle....diye düşündüm.

7 Comments:

At 1:57 ÖS, Anonymous Berrin said...

Bu dikiş makinasının aynısından annemde var :) Tabi artık eskisi gibi çalışmıyor:( ama hala singer tamircileri var annemle yakın zaman da yine konuşmuştuk "bunu bir tamirciye gösterelim" diye. Sana katılıyorum. Elimizdekilerin kıymetini bilelim.
Berrin

 
At 2:30 ÖS, Blogger tuhfe said...

Benim de antika eşyalara merakım vardır. Ben her gördüğüme ağzım açık bakarım, herşeyi (makul fiyatlı olanları) almak isterim ama dış güçler tarafından (kızım, eşim) geri adım atmaya zorlanırım.

 
At 4:13 ÖS, Blogger Burcu said...

Ben de antika görünce ona dokunan, onu kullanan insanları ve yaşadıklarını düşünürüm hep. Eşya olarak eski şeyleri seviyorum ama kıyafet olarak falan pek hoşuma gitmiyor. Kuzenim eskilere meraklı. Kullanılmış ayakkabı, çanta vs... Ama yeni ayakkabılar çantalar değil. 30 sene öncesinin çantası ayakkabısı... Bu dikiş makinesini çok sevdim. Ne güzel bir dekor olur aslında:)

 
At 4:49 ÖS, Blogger tuhfe said...

Evet, ben de eşyalara bakarken eskiden insanların nasıl yaşadıklarını merak ederim, eski evler, antik şehirler de dikkatimi çekenler arasında.

 
At 5:10 ÖS, Blogger İncik Boncuk said...

Benim annemin de 40 yıllık bi zetinası var, daha sonradan piko işleri için bir singer almıştı, ama ona bi türlü ısınamadı, bi nakış kursuna hediye verdi. Ama zetinasından asla vazgeçmez :)

 
At 5:18 ÖS, Blogger Emel said...

"her genç kızın rüyası zetina dikiş makinası" böyle bir slogan var mıydı ben mi uyduruyorum??

 
At 1:48 ÖS, Anonymous Deniz said...

Evet haklisin iste o daha nice slogan :)

http://www.halklailiskiler.com.tr/detay.asp?id=120

 

Yorum Gönder

<< Home